Sprawdzanie i autoryzacja projektów budowlanych

Oferta dla projektantów.

Sprawdzanie i autoryzacja projektów budowlanych w świetle prawa.

Sprawdzanie i autoryzacja projektów budowlanych

Sprawdzanie i autoryzacja projektów budowlanych to oferta przeznaczona dla projektantów nie posiadających wymaganych uprawnień. Jest to oferta również dla projektantów, którzy do bardziej skomplikowanych projektów potrzebują architekta sprawdzającego.

Prawo budowlane

Art. 12.1. Za samodzielną funkcję techniczną w budownictwie uważa się działalność związaną z koniecznością fachowej oceny zjawisk technicznych lub samodzielnego rozwiązania zagadnień architektonicznych i technicznych. W szczególności działalność obejmującą: projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych i sprawowanie nadzoru autorskiego.

(…)

2. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające odpowiednie wykształcenie techniczne i praktykę zawodową. Powyższe powinno być stwierdzone decyzją, zwaną dalej “uprawnieniami budowlanymi”, wydaną przez organ samorządu zawodowego.

Natomiast z art. 20.2 Prawa Budowlanego wynika wprost, iż projektant ma obowiązek zapewnić sprawdzenie projektu architektoniczno-budowlanego pod względem zgodności z przepisami. Sprawdzenie powinno być wykonane przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności, a wyjątek stanowią projekty obiektów budowlanych o prostej konstrukcji. Takimi obiektami mogą być np: budynki mieszkalne jednorodzinne, niewielkie obiekty gospodarcze, inwentarskie i składowe.

W zależności od lokalnych organów administracji architektoniczno-budowlanej niemal każda inwestycja nie będąca prostym domem jednorodzinnym wymaga sprawdzenia przez uprawnioną osobę, dlatego nasza firma przychodzi z pomocą oferując Ci usługę sprawdzenia dokumentacji projektowej.

Jak działa sprawdzanie i autoryzacja projektów budowlanych?

 1. Zadzwoń lub napisz do nas i opisz krótko zakres projektu nad którym pracujesz
 2. Podaj zakres projektu do autoryzacji oraz jego najważniejsze parametry
 3. Zdefiniuj swoje potrzeby:
 4. (Masz uprawnienia) Sprawdzenie projektu budowlanego przez drugiego uprawnionego architekta.
 5. (Nie masz uprawnień) Autoryzacja prostego projektu budowlanego przez uprawnionego architekta.
 6. (Nie masz uprawnień) Autoryzacja projektu budowlanego przez uprawnionego architekta oraz sprawdzenie projektu budowlanego przez drugiego uprawnionego architekta.
 7. E-mailem otrzymasz od nas umowę wstępną na wykonywaną przez nas usługę z orientacyjną wyceną.
 8. Podpisz umowę i wyślij ją do nas wraz z 4 kompletami dokumentacji projektowej do sprawdzenia
 9. W ciągu 3 dni roboczych e-mailem otrzymasz dokładną cenę realizacji umowy oraz fakturę pro-forma, po opłaceniu której przystąpimy do sprawdzania/autoryzacji Twojego projektu
 10. W przeciągu kolejnych 3 – 7 dni otrzymasz od nas komplet podpisanych projektów.
 11. Wyślemy też wszystkie dokumenty dotyczące uprawnień wymagane do zatwierdzenia projektu.

Ekspresowe sprawdzanie projektów budowlanych.

Dla osób, które wymagają sprawdzenia projektu w trybie ekspresowym (termin pastanowienia?), w celu oszczędzenia czasu, istnieje możliwość pełnego druku dokumentacji z PDFów wysłanych e-mailem .

INTELIGENTNY DOM Z RABATEM 20%

Zostając naszym partnerem otrzymasz 20% rabatu na zakupy w naszym sklepie online.