Projekty budowlane Bielsko Biała,
Projekty budowlane Czechowice Dziedzice,
Projekty budowlane Pszczyna,
Projekty budowlane Tychy,
Projekty budowlane Żory,
Projekty budowlane Wodzisław Śląski
Projekty budowlane Mikołów
Projekty budowlane Bieruń
Projekty budowlane śląskie
Projekty budowlane małopolskie


świadectwa charakterystyki energetycznej
Projekty budowlane opolskie
Projekty budowlane ŻywiecIle kosztuje projekt budowlany

ADAPTACJA PROJEKTÓW

OSZCZĘDZAMY TWÓJ CZAS - WSZYSTKIE PAKIETY 100% ONLINE
PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO WSPÓŁPRACY - DARMOWE KONSULTACJE

Jak nie przepłacić za kredyt hipoteczny?

PODSTAWOWY ONLINE

Zrobimy wszystko to, co jest koniecznie wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę.

3.200 zł

Zakres pakietu:

  • Analiza wybranego projektu w kontekście Planu Miejscowego lub Warunków Zabudowy
  • Zakup wybranego projektu gotowego
  • Do 2 wariantów lokalizacyjnych
  • Adaptacja projektu gotowego bez zmian
  • Skompletowanie dokumentacji do pozwolenia na budowę  w wersji cyfrowej
  • Cała dokumentacja przekazywana przez e-mail
 
GISA. Dobre biuro projektowe

PEŁNY ONLINE

Nie masz czasu? Zajmiemy się wszystkim czym trzeba za Ciebie. Szybko.

4.200 zł

Pakiet Podstawowy plus::

  • TERMIN WYKONANIA PRZYŚPIESZONY
  • Złożenie projektu w urzędzie
  • Współpraca z urzędami w imieniu Klienta
  • Do 4 wariantów lokalizacyjnych
  • Do 2 budynków na działce (dom + garaż)
  • Uzgodnienia lokalizacyjne
  • Wyłączenie z produkcji rolniczej
  • Uzyskanie pozwolenia na budowę
  • Klasyfikacja do 3 zmian w projekcie
Projekty budowlane

PAKIET ZŁOTY

Wszystko czego możesz potrzebować. I więcej. Projekt w trybie ekspresowym.

6.700 zł

Poprzednie pakiety plus:

  • TERMIN WYKONANIA NATYCHMIASTOWY
  • Inspekcja działki*
  • Zgłoszenie rozbiórki istniejącego obiektu
  • Do 3 budynków na działce
  • Do 3 zmian nieistotnych* w projekcie
  • Strefy ochrony przyrody np Natura 2000
  • Koordynacja na tereny górnicze
  • Koordynacja strefa konserwatorska
  • Koordynacja ochrony P-Poż
  • Wydruk projektu budowlanego
  •  Nadzór autorski – klasyfikacja do 6 zmian  i potwierdzanie w dokumentacji budowy zmian nieistotnych
  1. Inspekcje działek wykonujemy tylko w woj. śląskim, małopolskim, opolskim i zachodniopomorskim
  2. Ceny nie zawierają zewnętrznych opłat takich jak: zakup projektu gotowego, map geodezyjnych, badań geologicznych, uzgodnień lokalizacyjnych, projektów zabezpieczeń na tereny górnicze lub trudne warunki gruntowe, udziału inż. branżowych, rzeczoznawcy PPOŻ i SANEPID – jeżeli są wymagani.
  3. Klient ma możliwość dodawania poszczególnych usług jak np koordynacja na tereny górnicze do niższych pakietów za dodatkową opłatą.
  4. Ewentualne wpisy projektanta do dziennika budowy i innych dokumentów we wszystkich pakietach oprócz złotego podlegają dodatkowej opłacie.

CO TO SĄ ZMIANY ISTOTNE

Artykuł 36a ustawy Prawo Budowlane opisuje zasady postępowania w przypadku budowy obiektów budowlanych ze zmianami w stosunku do otrzymanego pozwolenia na budowę. Wszelkie zmiany istotne wymagają zgłoszenia do organów administracyjnych, zaś zmiany nieistotne wymagają jedynie sporządzenia odpowiednich adnotacji w dokumentach budowy. Prawo budowlane dokładnie precyzuje co to są zmiany istotne, zaś każda zmiana, która nie występuje w poniższym wykazie jest zmianą nieistotną. Projektant klasyfikuje każdą zmianę przed jej wykonaniem na budowie

Istotne odstąpienie stanowi odstąpienie w zakresie:

1) projektu zagospodarowania działki lub terenu, w przypadku zwiększenia obszaru oddziaływania obiektu poza działkę, na której obiekt budowlany
został zaprojektowany;
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego dotyczących:
a) powierzchni zabudowy w zakresie przekraczającym 5%,
b) wysokości, długości lub szerokości w zakresie przekraczającym 2%,
c) liczby kondygnacji;
3) …
4) zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części;
5) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, innych aktów prawa miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;
6) …
7) zmiany źródła ciepła do ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej, ze źródła zasilanego paliwem ciekłym, gazowym, odnawialnymźródłem energii lub z sieci ciepłowniczej, na źródło opalane paliwem stałym.

ŚLĄSK

322 100 100

PODBESKIDZIE

334 866 560

CENTRALNA POLSKA

221 006 560

+48 507 048 507

Dane kontaktowe

Architekci Żywiec, Bielsko Biała, Czechowice Dziedzice, Pszczyna, Tychy, Bieruń, Mikołów

Dane kontaktowe oraz linki do naszych stron w mediach społecznościowych pozwalające śledzić nasze projekty i inne ciakawostki z życia firmy. Ponieważ GISA to firma rodzinna specjalizująca się w obsłudze inwestycji budowlanych i w obsłudze nieruchomości. W związku z tym nazwa firmy pochodzi od słów “Gburek i Syn Architekci” – założycielem firmy jest arch. Ryszard Gburek, a kontynuatorem tradycji i obecnym prezesem zarządu arch. Przemysław Gburek.

Dlatego jako jedna z najdłużej działających firm architektonicznych w regionie (pierwsze projekty były wykonywane niewątpliwie już w latach 60’tych XX w) spółka szczyci się ogromną ilością zrealizowanych projektów dla najbardziej wymagających Klientów z regionu Śląska i Małopolski, a także realizacjami w Rumunii, Irlandii, Arabii Saudyjskiej i na Malcie.

Reasumując,specjalizujemy się w obsłudze MŚP oraz indywidualnego.  Dziś możemy bezsprzecznie poszczycić wierną grupą powracających Klientów – niewątpliwie jest to najlepszym potwierdzeniem jakości naszych usług – jak Tobie możemy pomóc?

Ile kosztuje adaptacja projektu

Coraz częściej przy budowie domu jednorodzinnego inwestor decyduje się na zakup gotowego projektu. Gotowy projekt jest dużo tańszy od wykonania i wdrożenia projektu indywidualnego. Projekt gotowy wymaga jednak adaptacji. Ile kosztuje adaptacja projektu? Czy to się opłaca? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

 

Warto pamiętać, że najlepszym sposobem na znalezienie dobrego wykonawcy jest zebranie ofert od kilku firm. Najłatwiej to zrobić korzystając z darmowej usługi Szukaj Wykonawcy.

 

Adaptacja projektu gotowego

Nabycie gotowego projektu domu jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie generuje tak wysokich kosztów jak sporządzenie spersonalizowanego, indywidualnego projektu na zamówienie. Średnia cena gotowego projektu domu to wydatek od dwóch do trzech tysięcy złotych.

 

Jednak, aby móc na podstawie gotowego projektu zabrać się do budowy domu, należy przeprowadzić adaptację projektu. Oczywiście adaptacja projektu gotowego może być wykonana tylko przez osobę do tego uprawnioną – certyfikowanego architekta – i tylko w zakresie dokumentacji dołączonej do projektu. Każdy projekt jest objęty prawami autorskim, rzeczone prawa chronią go i w związku z tym zmiany nie mogą być dowolne.

 

Adaptacja projektu domu składa się z kilku części, które stanowią istotną część przygotowującą do uzyskania pozwolenia na budowę i późniejszej budowy. Adaptacja ma za zadanie przystosować ten projekt do konkretnych uwarunkowań działki na której ma stanąć budynek. Adaptacja projektu obejmuje swym zakresem dostosowanie go do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz dostosowanie do stref obciążeń konstrukcyjnych. Adaptacja gotowego projektu może również obejmować zmianę usytuowania okien, ich liczbę a także poprawki kosmetyczne czy na przykład nieznaczną zmianę szerokości budynku.

 

Przy nabyciu projektu gotowego należy bezwzględnie sprawdzić jakich zmian można w nim dokonać. Niejednokrotnie może się okazać, że zmiany które chcielibyśmy wprowadzić w ogóle nie będą możliwe do przeprowadzenia. Miarodajna jest tutaj dokumentacja projektu gotowego.

 

Gdzie zamówić projekt domu?

Jeżeli szukasz inspiracji w zakresie wyboru projektu domu, sprawdź te materiały. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu.

 

Sprawdź!

Warto wiedzieć, że adaptacja projektu to także przystosowanie do warunków działki na której ma stanąć dom jednorodzinny. Ważne jest usytuowanie, odległość od granicy działki oraz spełnienie wszelkich wytycznych w zakresie przyłączenia do kanalizacji, instalacji elektrycznej i gazowej. Do pozwolenia na budowę oprócz samego projektu należy bowiem dołączyć opis techniczny instalacji wykonany przez projektanta.

 

Jeśli zdecydujemy się na wysoce oryginalny projekt gotowy, w którym zastosowano innowacyjne, nieznane w kraju rozwiązania techniczne, musimy liczyć się z koniecznością dołączenia specjalistycznej opinii. Te i inne kwestie reguluje szczegółowo ustawa Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r.

Projekty budowlane Bielsko Biała,
Projekty budowlane Czechowice Dziedzice,
Projekty budowlane Pszczyna,
Projekty budowlane Tychy,
Projekty budowlane Żory,
Projekty budowlane Wodzisław Śląski
Projekty budowlane Mikołów
Projekty budowlane Bieruń
Projekty budowlane śląskie
Projekty budowlane małopolskie
Projekty budowlane opolskie
świadectwa charakterystyki energetycznej