Okiem Architekta

5 cech jakimi charakteryzuje się dobre biuro projektowe?

Architekci GISA spółka z o.o.

Potrzebujesz projektu budowlanego, obsługi najmu, a może specjalisty, który dokona analizy inwestycji? Musisz znaleźć zaufanego architekta lub profesjonalne biuro projektowe. Po wpisaniu frazy „biuro projektowe Śląsk” Google zasypie Cię w ciągu niecałej sekundy ponad 1.600.000 wyników.

Dodatkowo,według oficjalnych danych Stowarzyszenia Architektów Polskich, w Polsce pracuje ponad 13.000 uprawnionych architektów. Z naszej własnej praktyki wynika, iż na każdego architekta przypada 3 – 4 „architektów” t.j. projektantów posiadających uprawnienia do projektowania w ograniczonym zakresie w specjalności architektonicznej. W związku z tym szacunkowo w Polsce działa od 40.000 do nawet 65.000 architektów i projekantów.  

Jak w takiej ilości specjalistwów wybrać tego jednego lub to jedno biuro projektów, którym powierzymy nasze zaufanie i nasze pieniądze?

Oto cechy, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę:

Szczerość

Profesjonaliści są w stanie zrealizować najtrudniejsze zlecenie najbardziej wymagającego klienta. Jednak nie wszystko da się zrobić – dobry architekt jasno zakomunikuje, jak i dlaczego należy zmodyfikować pomysł Klienta.

Praca z dobrym specjalistą to wypracowanie kompromisu pomiędzy wizją Klienta a możliwą do realizacji rzeczywistością.

Doświadczenie

Sprawdź dotychczasowe realizacje, które są wizytówką każdego solidnego biura architektonicznego. Jeśli biuro ma na swoim koncie udane prace z obszaru, który Cię interesuje, to dobry znak! 

Jeżeli chcesz budować dom, zapytaj projektanta gdzie mieszka – może w bloku?  Jeżeli zamierzasz inwestować w nieruchomości na najem, zapytaj czy kiedykolwiek wynajmował swój lokal?

Pomocność

Dobry biznesmen, w tym właściciel biura projektowego, służy radą i pomocą, a nie chęcią zarobku za wszelką cenę. Zwróć uwagę na firmę, która udzieli porad i rozwieje Twoje ewentualne wątpliwości dotyczące przyszłej inwestycji czy procesu administracyjnego zanim zacznie mówić o wynagrodzeniu i zaliczkach. Skorzystaj z pracowni oferujących darmowe konsultacje i porady.

Kompleksowa oferta

Biuro projektowe oferujące kompleksowe usługi, jest na wagę złota! Masz gwarancję, że pomoże Ci również w innych wyzwaniach, które pojawią się w przyszłości

Wszechstronność

Warci uwagi architekci pomogą w przygotowaniu inwestycji (m.in. analiza terenu, zakup nieruchomości czy projekt budowlany lub projekt wnętrz) a potem w jej realizacji (m.in. zarządzanie projektem, kierowanie budową, formalny odbiór). Możesz liczyć na ich wsparcie podczas całego procesu.

Nasze biuro dokłada wszelkich starań, by charakteryzować się nimi wszystkimi. Zapraszamy!

GISA spółka z o.o.

Wybór dobrego biura projektowego wymaga czasu i nieco wysiłku. Jednak kierując się naszymi wskazówkami zaoszczędzisz sobie problemów z amatorami.